Počet zobrazení stránky

4.28.2012

Dan Abraham

Dan Abraham Healthy Living Center je velké sportovní a wellness centrum, které mohou využívat  všichni zaměstnanci Mayo a jejich manželky či manželé. Jak už napovídá název, s nápadem založit podobné zařízení přišel businessman Dan Abraham (*1924), který se na Mayo na začátu 90.let léčil. Poté co se vyléčil, chtěl udělat na oplátku něco pro zdraví těch, kteří se o něj starali. Proto v roce 1994 poskytl finanční prostředky, díky kterým bylo toto centrum financováno.
Dan Abraham Healthy Living Center
Dan Abraham sídlí v třípatrové budově, ve které najdete opravdu všechno. V suterénu je kavárna a kuchařský sál. V přízemí jsou dva bazény (jeden na plavání, druhý na aqua aerobic), wellness sekce, malá tělocvična jenom pro ženy a šatny.
Bazény
První patro zabírá obrovská kardiozóna, posilovací stroje, sál na spinning, mind and body sál (cvičí se tam pilates, jóga, taj-či) a speciální posilovací sál.
Pohled z druhého patra na kardiozónu
Sál se spinnery
Druhé patro nezabírá celou plochu budovy, ale tvoří jakýsi okruh na kterém můžete chodit, nebo běhat - je to přesně 1 míle.
Běhací (modrý) / chodící (žlutý) pás - vlevo je vidět posilovací stroje v prvním patře

Otevírácí doba je v pracovní dny 4:30-23h a o víkendu 5-21h. Kromě cvičení a tréninkových programů tady pořádají kurzy o zdravém životním stylu, jak zdravěji vařit a taky se tu můžete naučit plavat (čehož využívají prý nejvíc indičtí kolegové). Moc se mi líbí, že jsou volně k dispozici ručníky. Můžete si jich vzít kolik chcete (na cvičení, na plavání, do sprchy...) a pak je po použití jenom hodíte do koše na špinavé prádlo. Vstup ovšem není zadarmo. Aby motivovali lidi cvičit, tak se cena pohybuje podle počtu vstupů. Platí se čtvrtletně - normální cena je 81USD, pokud jste byli v předchozím čtvrtletí cvičit 15-29x, tak zaplatíte o 15USD míň a pokud víc než 30x, tak se cena sníží o 30USD. Tedy čím víc cvičíte, tím míň platíte.
Jako snad všude na Mayo musíte před zaregistrováním absolvovat asi hodinový Orientation. Ale nebylo to špatné. Paní nám povykládala něco málo o jejich filosofii (zdravý a hubený doktor má být příkladem pro své pacienty) a ukázala nám kde, kdy a co můžeme cvičit.
Překvapilo mě, kolik i starších lidí sem chodí cvičit. Plavou, chodí (někteří dokonce i běhají), nebo posilují... Taky bych chtěla být v jejich věku tak akční.


Mě se nejvíc líbí rotopedy Expresso. Vypadá to jako normální rotoped s obrazovkou. Je to ale v podstatě počítačová hra.


Nejdřív si zvolíte jeden z různě dlouhých a náročných okruhů a pak už jenom šlapete, kroutíte řídítky abyste nevyjeli z trati a podle členitosti terénu řadíte. Na obrazovce si můžete kontrolovat tep, aktuální převod, počet otáček a sílu, kterou šlapete. Spolu s vámi jedou i další jezdci které předjíždíte (nebo oni předjíždí vás...). Můžete si i uložit  svoji poslední jízdu a při další jízdě jedete s tzv. duchem, což je váš poslední výkon. Pokud se zaregistrujete, tak si své výkony můžete kontrolovat na internetu, nebo dokonce posílat výsledky vašeho snažení na Facebook. Samozřejmostí je také srovnání vaší jízdy s ostatními zaregistrovanými jezdci. Je to opravdu velmi motivační. Jízdě v přírodě se to sice nevyrovná, ale furt lepší, než sedět doma.
Duch (ghost)
Co mě na DAHLC trochu štve, tak jsou jejich puritánská nařízení týkající se oblečení. Musíte mít tričko které kryje celé záda a má alespoň min. naznačené rukávy, normální kraťasy nebo tepláky a tenisky. Na plavání jsou třeba celkové plavky. Trička s tenkýma ramínkama, minikraťasy nebo bikiny tu neprojdou. Prostě amíci - krev může stříkat na všechny strany, ale jakmile někde "vykoukne bradavka", tak je zle...







Žádné komentáře:

Okomentovat